
Denne Blafre korken er laget som reservedel til Blafre stålflasker. Perfekt dersom original kork er mistet, slitt eller du ønsker å bytte til en annen farge på drikkeflasken.
Kork til Blafre flasker sørger for sikker lukking av flasken under skole, tur og trening. Den er enkel å skru av og på, og passer alle Blafre stålflasker i 300 ml, 500 ml og 750 ml.
Korken er produsert i Norge i sikker plast uten BPA og ftalater. BPA står for Bisfenol A, et stoff mange ønsker å unngå i produkter som kommer i kontakt med mat og drikke.
Denne reservedel til Blafre drikkeflaske gjør det enkelt å forlenge levetiden på flasken. Passer godt til barnehage, skole, trening og friluftsliv der flasken brukes ofte.
Blafre kork passer alle Blafre stålflasker på 300 ml, 500 ml og 750 ml. Informasjon om tilgjengelige farger er ikke oppgitt av produsenten.
Korken kan vaskes i oppvaskmaskin. Unngå koking og svært høy varme, da plasten kan endre form over tid. Oppbevar korken tørr når den ikke er i bruk.
Ja, korken passer Blafre stålflasker i størrelsene 300 ml, 500 ml og 750 ml.
Ja, produsenten oppgir at korken tåler oppvaskmaskin.
Nei, plasten er fri for både BPA og ftalater.